Opiekunowie wód

POWIAT BYTOWSKI

Lp. Gmina Jezioro Powierzchnia jeziora w ha Koło PZW opiekun wody
1. Borzytuchom Krosnowskie 9,28 Bytów
2. Borzytuchom Okoniewskie (Moczydło) 9,33 Bytów
3. Bytów Długie (Niezabyszewo) 9,07 Bytów
4. Bytów Gubisz 14,56 Bytów
5. Bytów Jeleń 84,54 Bytów
6. Bytów Sierżenko 15,30 Bytów
7. Czarna Dąbrówka Bochowo 67.S Czarna Dąbrówka
8. Czarna Dąbrówka Czarne k. Unichowa 18,94 Czarna Dąbrówka
9. Czarna Dąbrówka Kartkowo (Długie) 15,07 Czarna Dąbrówka
11. Czarna Dąbrówka Kopieniec Duży 11,16 Czarna Dąbrówka
11. Czarna Dąbrówka Kopieniec Średni 10,04 Czarna Dąbrówka
11. Czarna Dąbrówka Kopieniec Mały 3,77 Czarna Dąbrówka
13. Czarna Dąbrówka Malczkówko (Czarne) 11,42 Potęgowo
14. Czarna Dąbrówka Wiejskie k. Czarnej Dąbrówki 4,97 Czarna Dąbrówka
15. Miastko Białe (Białynia) 8,21 Miastko
16. Miastko Bliskie 3,02 Miastko
17. Miastko Byczyńskie 17,20 Miastko
18. Miastko Czarnka 12,50 Miastko
19. Miastko Czarnica 4,26 Miastko
20. Miastko Dolskie 33,68 Miastko
21. Miastko Gomolskie Małe (Czarne) 6,00 Miastko
22. Miastko Gomolskie Małe 1,44 Miastko
23. Miastko Gomolskie Wielkie 14,40 Miastko
24. Miastko Kamnickie (Kamnica) 18,10 Miastko
25. Miastko Kościelne 70,15 Miastko
26. Miastko Małe k. Kwisna 7,33 Miastko
27. Miastko Kwiśnieńskie 11,99 Miastko
28. Miastko Lednik 10,06 Miastko
29. Miastko Lipczyńskie 14,92 Miastko
30. Miastko Miastko I 3,80 Miastko
31. Miastko Obierowo 3,28 Miastko
32. Miastko Okunino (Borowe) 8,62 Miastko
33. Miastko Sęki 1,96 Miastko
34. Miastko Smolanka (Podgórze) 4,79 Miastko
35. Miastko Średnie 14,13 Miastko
36. Miastko Wołczyca 37,35 Miastko
37. Miastko Wołcza Mała 2,91 Miastko
38. Studzienice Dyk 5.94 Bytów
39. Studzienice Miłe k. Ugoszczy 6,64 Bytów
40. Studzienice Miłe k. Półczna (Czeruch) 11,14 Bytów
41. Trzebielino Darnowskie 8,68 Trzebielino
42. Trzebielino Leśnik (Bąkowo) 8,09 Trzebielino
43. Trzebielino Święte (Święto) 8,90 Trzebielino
44. Trzebielino Trzebielińskie 16,20 Trzebielino

 

POWIAT CZŁUCHOWSKI

Lp. Gmina Jezioro Powierzchnia jeziora Koło PZW opiekun wody
1. Czarne Barkowo Małe 5,00 Czarne
2. Czarne Glinianki gminne 0,61 Czarne
3. Czarne Glinianki  70/12 0,2891 Czarne
4. Czarne Glinianki  70/14 0,5495 Czarne
5. Czarne Krzemieniewo 4,46 Czarne
6. Czarne Olszanowo Małe 5,50 Czarne
7. Człuchów Buszewo 8,64 Człuchów
8. Człuchów Biały Zdrój (Wieldządz) 55,68 Czarne
9. Człuchów Łazienkowskie (Miejskie Duże) 38,27 Człuchów
10. Człuchów Miejskie Małe (Lanka) 21,50 Człuchów
11. Człuchów Polnickie 8,31 Człuchów
12. Człuchów Rychnowskie 167,80 Człuchów
13. Człuchów Urzędowe (Człuchowskie) 72,80 Człuchów
14. Debrzno Długie (Dolne) 26,06 Debrzno
15. Debrzno Gardzkie (Grodzkie) 16,05 Debrzno
16. Debrzno Główno (Główna) 20,32 Debrzno
17. Debrzno Jeziorno 4, 14 Debrzno
18. Debrzno Kaczy Staw 1,38 Debrzno
19. Debrzno Ostrów Duży (Czarnowo) 23,15 Czarne
20. Debrzno Staw Miejski Debrzno 26,37 Debrzno
21. Debrzno Żukowo (Żuczek) 50,66 Debrzno
22. Koczała Bardo (Przyłękińskie) 12,70 Koczała
23. Koczała Bobry 4,55 Koczała
24. Koczała Cietrzewie Małe 3,56 Koczała
25. Koczała Dymno (Koczałskie) 79,00 Koczała
26. Koczała Krucze 7,13 Koczała
27. Koczała Łękinia 21,45 Koczała
28. Koczała Resko Duże 11,73 Koczała
29. Koczała Resko Małe 3,51 Koczała
30. Koczała Resko I 5,54 Koczała
31. Koczała Resko II 4,30 Koczała
32. Koczała Resko Wyschłe 1,59 Koczała
33. Koczała Skarbno 6,23 Koczała
34. Koczała Bardo 12,70 Koczała
35. Konarzyny Bublik 7,17 Konarzyny
36. Konarzyny Zielone Duże 23,67 Konarzyny
37. Konarzyny Zielone Małe 12,92 Konarzyny
38. Konarzyny Żychce 30,08 Konarzyny
39. Przechlewo Babianka 2,73 Koczała
40. Przechlewo Jeziorna 4,10 Przechlewo
41. Przechlewo Kiełpińskie 7,57 Konarzyny
42. Przechlewo Kumki I 5,56 Koczała
43. Przechlewo Kumki II 1,22 Koczała
44. Przechlewo Martwe 1,87 Przechlewo
45. Przechlewo Pijawka 5,24 Przechlewo
46. Przechlewo Płosno (Czarne) 5,08 Przechlewo
47. Przechlewo Rąbki (Mazur) 7,09 Przechlewo
48. Przechlewo Szare (Długie Małe) 8,00 Przechlewo

 

POWIAT LĘBORSKI

Lp. Gmina Jezioro Powierzchnia jeziora Koło PZW opiekun wody
1. Cewice Oskowo 17,32 Siemirowice
2. Cewice Brody (Żurawie) 11,47 Siemirowice
3. Lębork Staw przy Gdańskiej 0,2054 Cech Lębork
4. Lębork Staw przy Sienkiewicza 0,3047 Cech Lębork
5. Lębork Staw przy Pułaskiego 0,7076 „Pstrąg” Nowa Wieś Lęborska
6. Nowa Wieś Lęborska  Lubowidz Duży 153,47 KPP Lębork
7. Nowa Wieś Lęborska  Lubowidz Mały 11,12 KPP Lębork

 

POWIAT SŁAWIEŃSKI

Lp. Gmina Jezioro Powierzchnia jeziora Koło PZW opiekun wody
1. Polanów Długie w m. Krąg (Nidno) 39,80 Sławno
2. Sławno Stawy w Sławnie 2,05 Sławno
3. Postomino Marszewo 18,31 Postomino
4. Postomino Pieńkowo 8,82 Postomino

 

POWIAT SŁUPSKI

Lp. Gmina Jezioro Powierzchnia jeziora Koło PZW opiekun wody
1. Dębnica Kaszubska  Wiejskie (Gałęzów) 6,25 Motarzyno
2. Dębnica Kaszubska  Dobra (Dobre) 22,36 Dębnica Kaszubska
3. Kępice Korzybie 5,10 Korzybie
4. Kępice Mzdowo 8,79 Kępice
5. Kępice Nakło (Lipnik) 11,02 Kępice
6. Kępice Obłęże 66,4 Kępice
7. Kępice Pałacowe 3,27 Korzybie
8. Kępice Płocko 7,07 Kępice
9. Kępice Przyjezierze Małe i Duże   „Przyjezierze” Słupsk
10. Kępice Zamkowe k. Żelic (Zamek) 5,10 Kępice
11. Kobylnica Zagórki (Zbyszewo) 27,39 Korzybie
12. Kobylnica Ścięgnica (Lisewo) 11,22 Sławno
13. Słupsk Poldery Słupskie 5,56  
14. Słupsk Stawy w Kusowie 1,3342 Kusowo
15. Słupsk Staw Junior 0,75 Rada Łowiska TRÓJKA
16. Słupsk Staw Senior 0,52 Rada Łowiska TRÓJKA
17. Słupsk Stawy w Siemianicach 8,2439 EKOSTAR – Belfer

 

RZEKI

Lp. Rzeka odcinek Koło PZW
1. Łupawa nr 1 z dopływami od źródeł do ujścia do j. Obrowo Duże wraz z dopływami Czarna Dąbrówka
2. Łupawa nr 3 od 50 m poniżej wypływu z j. Jasień do mostu drogowego w m. Kozin na drodze Czarna Dąbrówka – Lębork Czarna Dąbrówka
3. Łupawa nr 3 od mostu drogowego w m. Kozin do mostu drewnianego (spalonego) na wysokości Czarna Dąbrówka Czarna Dąbrówka
4. Łupawa nr 3 od mostu drewnianego (spalonego) na wysokości m. Czarna Dąbrówka do m. Łupawa Czarna Dąbrówka
  Łupawa nr 3 od m. Łupawa do jazu elektrowni w m. Łebień Potęgowo
5. Łupawa nr 3 od jazu elektrowni wodnej w m. Łebień do młyna w Damnie – łowisko specjalne „Trzy Rzeki” Słupsk
6. Łupawa nr 3 od młyna w Damnie do elektrowni wodnej w Drzeżewie  
7. Łupawa nr 3 od elektrowni wodnej w Drzeżewie do pozostałości starego jazu w Zgojewie Główczyce
8. Łupawa nr 3 od pozostałości starego jazu w Zgojewie do elektrowni wodnej w Żelkowie Główczyce
9. Łupawa nr 3 od elektrowni wodnej w Żelkowie do granicy Słowińskiego Parku Narodowego  
10. Łupawa nr 4 od granicy Słowińskiego Parku Narodowego do elektrowni wodnej w Smołdzinie  
11. Łupawa nr 4 od elektrowni wodnej w Smołdzinie do jazu w Człuchach  
12. Łupawa nr 4 od jazu w Człuchach do granic Słowińskiego Parku Narodowego (most betonowy na trasie Gardna Wielka – Suche Łąki)  
13. Łupawa nr 4 kanał Łupawa – Łebsko od połączenia z rzeką Łupawa powyżej elektrowni wodnej w Smołdzinie do granicy Słowińskiego Parku Narodowego  
14. Bukowina nr 2 od młyna w Skrzeszewie do jej ujścia do rzeki Łupawy w m. Kozin wraz z dopływami z wyłączeniem dopływu z j. Oskowo Siemirowice
15. Węgorza 1 z wodami jej dopływów, od źródeł do ujścia do rzeki Łeba Lębork Miasto
16. Łeba nr 3 od ujścia rzeki Węgorza do jazów „sądowego” i „młyńskiego” w Lęborku Lębork Miasto
17. Łeba nr 3 od jazu „sądowego” do mostu przy Al. Wolności oraz rzeka Okalica na odcinku od ul. Staszica w Lęborku do ujścia do rzeki Łeba wraz z kanałem ulgi łączącym Łebę z ciekiem Rybnicka Struga i odcinkiem Rybnickiej Strugi od kanału ulgi do jej ujścia do Okalicy Lębork Miasto
18. Łeba nr 3 pozostałe dopływy rzeki Łeba – Kisewa

pozostałe dopływy rzeki Łeba – Białogardzka Struga, Chabowska Struga

Nowa Wieś Lęborska

„Marzenie” Zdrzewno, Łeba

19. Łeba nr 3 od mostu przy Al. Wolności w Lęborku do ujścia cieku Białogardzka Struga w m. Gęś Lębork Miasto
20. Łeba nr 3 poniżej ujścia cieku Białogardzka Struga w m. Gęś do granicy wód Słowińskiego Parku Narodowego „Marzenie” Zdrzewno, Łeba
21. Pogorzelica z wodami dopływów, od 50-ciu metrów poniżej wypływu z j. Kozy (Kozińskie) do jej ujścia do rzeki Łeba z wyłączeniem wód dopływu z j. Mikorowo Nowa Wieś Lęborska
22. Słupia nr 7 stare koryto rzeki Słupia od zapory w Młynkach do jego ujścia do rzeki Słupia Bytów
23. Słupia nr 7 od elektrowni wodnej Soszyce do pozostałości mostu betonowego poniżej zabudowań Leśnictwa Soszyce (Czaple) Bytów
24. Słupia nr 7 od pozostałości mostu betonowego poniżej zabudowań Leśnictwa Soszyce (Czaple) do połączenia rzeki Słupia ze starym korytem rzeki Słupia (dopływ ze starorzecza „Cicha Woda”) Bytów
25. Słupia nr 7 stare koryto rzeki Słupia i rzeka Słupia od wypływu ze starorzecza „Cicha Woda” do mostu przy ujściu do j. Głębokiego Bytów
26. Słupia nr 7 stare koryto rzeki Słupia i rzeka Słupia od zapory wodnej w Grabówku do mostu drogowego w m. Gałąźnia Mała  
27. Słupia nr 7 od mostu drogowego w m. Gałąźnia Mała do ujścia do zbiornika Konradowo Kołczygłowy
28. Słupia nr 7 stare koryto rzeki Słupia od zapory ziemnej (wału) zbiornika Konradowo do ujścia do rzeki Słupia poniżej elektrowni Konradowo wraz z ciekiem Brodek „LAS” Leśny Dwór
29. Słupia nr 7 rzeka Słupia od elektrowni w Konradowie do ujścia starego koryta rzeki Słupia do rzeki Słupia „LAS” Leśny Dwór
30. Słupia nr 8 rzeka Słupia od połączenia starego koryta rzeki Słupia z rzeką Słupia poniżej stopnia Konradowo do ujścia do zbiornika Krzynia wraz z rozlewiskami „LAS” Leśny Dwór
31. Słupia nr 8 stare koryto rzeki Słupia od zapory ziemnej (wału) zbiornika Krzynia oraz rzeka Słupia od elektrowni wodnej Krzynia do ujścia starego koryta rzeki Słupia do rzeki Słupia poniżej rozlewiska Mała Krzynia wraz z tym rozlewiskiem „LAS” Leśny Dwór
32. Słupia nr 9 od połączenia starego koryta rzeki Słupia z rzeką Słupia poniżej wypływu z rozlewiska Mała Krzynia do mostu czołgowego w Słupsku  
33. Słupia nr 9 od mostu czołgowego w Słupsku do Bydlina „Wędkarz” Słupsk
  Słupia nr 9 od Bydlina do Charnowa  
  Słupia nr 9 od Charnowa do mostu kolejowego w Wodnicy „Moczykij” Ustka
  Słupia nr 9 od mostu kolejowego w Wodnicy do mostu kolejowego w Ustce  
34. Słupia nr 9 dopływ Słupi – rz. Kwacza  
35. Słupia nr 9 dopływ Słupi – rz. Gnilna „Wędkarz” Słupsk
36. Bytowa nr 3 od 50 m poniżej wypływu z j. Mędrzechowskie do jej ujścia do rz. Słupia z dopływami z wyłączeniem cieku Struga Boruja i wód dopływów z j. Herta                      i Osiecko Bytów
37. Skotawa nr 2 od jazu w Nożynie do jazu w Skarszewie Dolnym wraz z ciekiem Maleniec Motarzyno, Dębnica Kaszubska
38. Skotawa nr 2 od jazu w Skarszewie Dolnym do ujścia do rz. Słupia Motarzyno, Dębnica Kaszubska
39. Skotawa nr 2 dopływy Skotawy: rz. Graniczna i Warblewska Struga Motarzyno, Dębnica Kaszubska
40. Boruja od 50 m poniżej wypływu z jez. Niezabyszewskie do jej ujścia do rz. Bytowa z dopływami Bytów
41. Kamienica od źródeł do jej ujścia do rzeki Słupia oraz wody rz. Kamionka od 50 m poniżej wypływu z j. Duże do ujścia do rz. Kamienica wraz w dopływami Kołczygłowy
42. Czernica nr 1 od źródeł do ujścia do rzeki Gwdy wraz z dopływami i wodami starorzeczy Czarne
43. Brda nr 2 z wodami jej dopływów od 50 m poniżej wypływu z j. Pietrzykowskie Duże do mostu drogowego na trasie Przechlewo – Rzeczenica z wyłączeniem rezerwatu „Przytoń” Koczała, Przechlewo
44. Brda nr 4 z wodami jej dopływów od 50 m poniżej wypływu z j. Końskie do j. Charzykowskiego z dopływem rz. Lipczynka Przechlewo, Konarzyny
45. Wieprza nr 3 od ujścia rzeki Struga Kramarzyńska do Broczyny Miastko
46. Wieprza nr 3 od Broczyny do oznaczonej granicy cofki zalewu elektrowni w Kępicach- Kępce Kępice
47. Wieprza nr 3 od elektrowni w Kępce do mostu drogowego Kępice – Słupsk Kępice
48. Wieprza od mostu drogowego Kępice – Słupsk do jazu elektrowni przy ul. 1 Maja Kępice
49. Studnica od mostu drogowego Miastko – Bytów w Miastku do ujścia do rzeki Wieprzy Miastko
50. Pokrzywna od 50 m od wypływu z jeziora Łubno (Graniczne) do ujścia do rzeki Wieprzy Trzebielino
51. Pogorzeliczka, Potena (Potynia) nr 1 wody na całej długości wraz z wodami dopływów oraz dopływów j. Modła z wyłączeniem wód w granicach rezerwatu przyrody  j. Modła „Moczykij” Ustka
52. Bagienica od źródeł do granicy ze Słowińskim Parkiem Narodowym z dopływami poza granicami SPN  
53. Grabownica od źródeł do granicy ze Słowińskim Parkiem Narodowym z dopływami poza granicami Słowińskiego Parku Narodowego  
54. Pustynka od źródeł do granicy ze Słowińskim Parkiem Narodowym oraz dopływy poza granicami Słowińskiego Parku Narodowego  
55. Chrząstawa nr 2 od osi podłużnej przepustu na drodze gminnej Słupia – Człuchów do ujścia do rzeki Szczyra wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz stanowiące własność publiczną wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym naturalnym lub uregulowanym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka albo jego dopływów Człuchów

 

ZBIORNIKI ZAPOROWE

Lp. Zbiornik Koło PZW
1. Konradowo na rz. Słupi „LAS” Leśny Dwór
2. Krzynia na rz. Słupi „LAS” Leśny Dwór
3. „Cicha Woda” Bytów